ثبت نام دوره

دوره DBA

دوره DBA (مخفف عبارت Doctor of Business Administration ) برای کسانی طراحی شده است که خواستار پیشرفت و ترقی در شغل خود به صورت حرفه‌ای و از طریق کسب دانش و بینش عمیق در مورد حوزه کاری خود هستند. در این راستا، این دوره به صورتی طراحی و تدوین شده که توانایی درگیر شدن در یک پروسه پژوهشی طولانی مدت و حرفه‌ای را بدون وقفه و لطمه به شغل به دانش پذیر بدهد.

دوره DBA فرصت و توانایی مطالعه و تحقیق عمیق بر روی یک مسئله تجاری و یا سازمانی و سپس پیاده‌سازی نتایج به دست آمده در عمل را برای دانش پذیر فراهم می‌آورد. شرکت در دوره‌های DBA از مدیران افرادی متخصص و کارآمد خواهد ساخت که با تکیه بر تجربه‌ی کاری خویش و دانش و راهکارهای کسب‌شده در این دوره قادر خواهند بود فعالیت حرفه‌ای خود را به مراحل بالاتر ارتقا دهند.

با به‌کارگیری معیارهای دقیق علمی و آموزشی، دانش پذیران دوره‌های DBA از بین متقاضیانی انتخاب می‌شوند که دارای اهداف حرفه‌ای مرتبط و انگیزه و پشتوانه تجربی کافی هستند. بنابراین در دوره‌های DBA، شما در کنار تیمی متخصص شامل مدیران ارشد و حرفه‌ای در مقاطع مختلف مشغول به فعالیت مطالعاتی خواهید شد.

دوره DBA معمولاً با PhD در مدیریت اشتباه گرفته می‌شود. هرچند این دو شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند ولی تفاوت‌هایی نیز بین این‌ها وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر مجزا می‌کند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: دوره DBA کاربردی است درحالی‌که PhD نظریه محور است. هدف دوره DBA پرورش مدیر است و هدف دوره‌های PhD پرورش استاد. برای به پایان رساندن دوره DBA مدت زمان کمتری لازم است و در نهایت اینکه در دوره DBA کار مدیریتی همزمان با تحصیل تشویق می‌شود وی در PhD انتظار این است که دانشجو به صورت تمام وقت به مطالعه و تحقیق بپردازد.

‪Google+‬‏