کارشناس بازار سرمایه صعود شاخص به ۱.۶ میلیون واحد، ۴ صنعت مقبول و ورود نقدینگی حقیقی‌های بزرگ در صورت اعلام نتیجه نهایی برجام را پیش بینی کرد .

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شایان زهراکار با اشاره به وضعیت بازار سرمایه به ایلنا گفت: شاخص هفته گذشته با یک میلیون و 270 هزار واحد آغاز به کار کرد و در پایان هفته به یک میلیون و 305 هزار واحد رسید. بازار سرمایه در حال جمع کردن قدرت نقدینگی است و به مرور آماده رشد بزرگ می‌شود. پیش بینی می شود در مرحله اول، شاخص به 1.6 میلیون واحد برسد و در مرحله دوم در کمتر از یک سال می‌توان سقف شاخص را پس گرفت به شرطی که هیچ گونه دستکاری و خللی در آن ایجاد نشود.

وی افزود: با گزارش افزایش نرخ پالایشی‌ها در هفته جاری می‌توان انتظار داشت یک هیجان کوتاه‌مدت در این گروه شاهد بود. با توجه به حمایت از گروه خودرویی به زودی یک رالی هم در این گروه می‌توان دید. در سایر گروه‌ها مانند سیمانی و فولادی با افزایش نرخ دوباره شرکت‌های سیمانی و رفع نرخ گذاری دستوری در بورس کالا برای این گروه هم تقاضا افزایش می‌یابد.

زهراکار ادامه داد: البته هنوز هم اثری از ورود نقدینگی در بازار نیست و تنها اثر مخربی که می‌توان در بازار مشاهده کرد، روند مذاکرات برجام است که هر روز اخبار ضد و نقیض منتشر می شود. اگر برجام تعیین تکلیف شود شاهد ورود نقدینگی از سوی حقیقی‌های بزرگ که سرمایه را بلوکه کردند و منتظر اعلام نتیجه نهایی برجام هستند، خواهیم بود.